Mokymų programa

Profesinio mokymo programa Lietuvoje

Institutas kviečia į 3 metų tarptautinius integruotos kūno ir judesio terapijos mokymus. Programa sertifikuota

ISMETA asociacijos (tarptautinė somatinio judesio mokymų bei terapijos asociacija). Institutas rengia mokymo programas Anglijoje ir Vokietijoje jau nuo 1990 metų.

Nuoseklus dalyvavimas 3 metų programoje, jos baigimas bei papildomų reikalavimų išpildymas (individualios sesijos, supervizijos, asmeninė judesio praktika, dienoraščio rašymas, rašto darbai pirmųjų ir antrųjų metų gale, atvejo analizė raštu, savo nufilmuotos sesijos DVD) leidžia įsiregistruoti somatinio judėjimo terapeutu ISMETA organizacijoje. Besimokantys ir baigę studijas taip pat gali užsiregistruoti BMC asocijacijoje (Body-Mind Centering asociacija) ir tapti jos nariais. Kursai apims tiek teorinį, tiek patirties komponentus. Darbas yra pagrįstas supratimu, kad tai, ko mums reikia sveikimui ir augimui, yra mūsų viduje, ir kad tai tampa prieinama tuomet, kai mes suvokiame ir išmokstame įsiklausyti į savo pasąmoninį vidinį procesą. Šiuolaikinėje protinėje verbalinėje kultūroje kūniškos patirties subtilumas yra be galo veiksmingas būdas atrasti šiuos pamestus ar paslėptus pranešimus.

Cornelia bodywork2

Svarbiausi akcentai:

  • kūno supratimo ir pažinimo pažadinimas; proto ir kūno integracija per judesį, metodai;

  • prisilietimo ir judėjimo praktika; kito žmogaus judėjimo stebėjimas ir supratimas;

  • metodai, padedantys toliau panaudoti ir tirti asmeninę medžiagą, gautą iš kūno ir judesio praktikos.

Mokymų struktūra:

Pirmasis modulis: kūdikių judesių vystymasis
Šis kursas tyrinėja „Kūdikių judėjimo plėtros“ procesą iš Body-Mind Centering® perspektyvos. Pagrindinės temos: prisilietimas, judesys, stebuklinga gyvenimo kelionė (prasidėjimas, embrionas, vaisius, gimimo moduliacija, gimdymo trauma pirmieji kūdikio gyvenimo metai). Teorija ir praktika.
Antrasis modulis: autentiškas šokis ir terapiškas buvimas.

Trečiasis modulis: savęs patyrimas per eksperimentinę anatomiją. Pirma dalis: oda, skeletas, organai, raumenys ir skysčių sistemos. Šis kursas siūlo tirti odos, skeleto, organų, raumenų ir skysčių sistemas per prisilietimą, judesį, balsą ir dialogą. Teorija ir praktika. Daug dėmesio skiriama kiekvienos sistemos įgyvendinimui per savarankišką darbą ir judėjimo praktiką. Prisilietimų menas ir judesių modeliavimas remiantis Body-Mind Centering® principais.


Kursas apima holistinės anatomijos ir fiziologijos studijas. Nagrinėsime “psichosomatinės vienybės” sąvoką (Reichas), jos ryšį su klinikine teorija ir pagrindinėmis patalogijomis.

Ketvirtas modulis: savęs patyrimas per eksperimentinę anatomiją – Antra dalis: nervų, endokrininė ir imuninė sistemos; psichoneuroimunologija. Šis kursas išsamiai tiria žmogaus kūno endokrininę, imuninę, somatinę ir autonominę nervų sistemas per prisilietimą, judesį, balsą ir dialogą. Teorija ir praktika. Daug dėmesio skiriama kiekvienos sistemos patyrimo klausimui per savarankišką darbą ir judėjimo praktiką. Prisilietimų menas ir judesių modeliavimas remiantis Body-Mind Centering® principais. Psichoneuroimunologijos srities pristatymas.

Penktasis modulis: somatinė psichologija Dirbdami su savo kūnu mes patirsime gilų ryšį tarp somos, psichikos ir dvasios. Šis kursas tiria kai kuriuos psichologinius modelius, kylančius iš somatinių ir perinatalinių procesų. Teorija ir praktika. Terapeuto vaidmuo. Esminė klausymosi technika, kliento palaikymas, integravimasis, konsultavimas.

Yra privalomos individualios sesijos, 18 per visus mokslų metus, jas galima eiti pas prieš tai buvusios programos studentus (jos bus pigesnės), arba pas atvažiuojančius mokytojus. Ketvirtais metais rašomas atvejo analizės darbas, tai yra susitikimai nevyksta.


Informacija ir registracija: Agnietė Laurinaitytė, tel. nr. 8 68558844, el. p. agnietes@yahoo.com.